با ده حرکت زیر می توانید حسود نباشید

#چطور_حسود_نباشیم؟

از: #دکتر_مجید_امرایی_مدرس_نویسنده_دراماتراپیست با ده حرکت زیر می توانید حسود نباشید و{پیش از آنکه تبدیل به هیولایی بزرگ شوید که می‌تواند زندگی‌ تان را نابود کند به خود بیایید}

- حرکت نخست اینکه #بر_اهداف_خود_تمرکز_کنید : مهم نیست دیگران چه دارند یا چه‌کار میکنند، مهم این است که شما بر اهداف خودتان متمرکز شده اید. بدانید #نخستین_زیان_حسادت_بازدارندگی_فرد_از_اهدافش_است.

- حرکت دوم اینکه #ذهن_سازنده_در_خود_ایجاد_کنیم : وقتی روی خودت تمرکز می‌کنی، انرژی خود را با افکار مثبت تغذیه می‌کنی و به سمت سازندگی می روی. دیگر به یاد رقابت ناسالم نمی‌افتی ، چون دیگر برایتان مهم نیست.

- سومین حرکت #سپاسگزار_باشید: وقتی فردی احساس قدردانی دارد، دیگر خشمی نسبت به دیگران احساس نمی‌کند. به خودش و به‌ویژگی‌های خودش توجه دارد. اینکه در چه‌ اموری خوب است؟ آیا استعداد ویژه‌ای دارد؟ به خاطر آن انسان فوق‌العاده‌ای که در جوهرهٔ خود دارد، سپاسگزار است.

- حرکت چهارم #دیگران_را_تحسین_کنید: اگر کسی حسادتت را تحریک می‌کند باید او را تحسین و حمایت کنی. #تشویق_کردن_مسیر_انرژی_منفی_را_تغییر_می‌دهد و کمک می‌کند تا احساس کنی انسان بهتری هستی.

حرکت پنجم اینکه #به_امور_دیگران_سرک_نکشید: سعی ‌نکنند سر از کار دیگران درآورید وقتی کسی حسادت را از خود دور می‌کند، می‌بایست به دیگران و روابط و تعاملاتشان اعتماد کند.

در حرکت ششم #واقع‌گرا_باشید: دیگران و خود را با وجود کاستی‌ها قبول کنید که بی‌عیب و نقص نیستند. می‌دانیم که همهٔ ما بار گذشته را به دوش می‌کشیم، اما درس خود را می‌گیریم و از آن عبور می‌کنیم. به‌هیچ‌ وجه واقع‌بینانه نیست که تصور کنیم زندگی فردی بدون چالش است.

در حرکت هفتم #باکمال_میل_از_دیگران_درخواست_راهنمایی_کنید: همه چیز را همگان دانند،

آن‌ها از اینکه از کسانی که دوستشان دارند نظر بگیرند، نمی‌ترسند. هیچ‌وقت دیر نیست که از کسی بپرسید چطور به موفقیت رسیده، ممکن است او روشی را دنبال ‌کند که ما نمی‌دانیم.

-در حرکت هشتم #زندگی_واقعی‌_را_با_شبکه‌های_اجتماعی_مختل_نکنید: یک یا دو ساعت در روز کافی است، در این فضا تولید فکر و محتوا کنید، به نظر وسوسه‌انگیز می‌رسد که تمام‌ روز در فیس‌بوک بچرخیم، اما ممکن است در شبکه‌های اجتماعی احساس باارزش بودن کنیم یا کاملا خود را بی‌ارزش بپنداریم. برای درک این دیدگاه، تصور کن که هرروز پست‌هایی در مورد این می‌بینی که فلان آدم خانه خریده، اما تو هنوز در خانهٔ اجاره‌ای زندگی می‌کنی. یکی از دوستانت ازدواج‌کرده و خوشحال است، اما تو تنها هستی. همسایه‌ات فارغ‌التحصیل شده، اما تو نمره نیاورده‌ای. پسرخاله‌ات صاحب ماشین شده، اما تو هنوز از مترو استفاده می‌کنی. امید که منظورم را متوجه شده باشید؟

در حرکت نهم #توانایی_رها_کردن_داشته_باشید :برای خود محیطی رقابتی و سالم درست کنید کسانی که حسود نیستند ، هرگز خود را به در و دیوار نمی‌زنند تا چیزی را به کسی ثابت کنند، بلکه به خاطر آنچه می‌توانند عرضه کنند خشنود هستند.

حرکت دهم #روی_موفقیتهای_خود_تمرکز_کنید:به ‌جای اینکه روی دستاوردهای دیگران تمرکز کنید، به موفقیت خود اطمینان ‌کنید و زمانی که کمی احساس حسادت می‌کنید، از آن استفاده کنید تا خود را به جلو سوق دهید، نه اینکه دیگران را پایین بکشید. حسادت برای شما تنها رقابتی سالم است پس هرگز ارزش‌ها و اصول را خدشه‌دار نکنید.

https://chat.whatsapp.com/FeDTm1bcVGKHjBKJ5BqkwJ https://t.me/dramamahale #dr_majid_amraei #Drama_center_Therapy_of_iran #drama_therapy #psychodrama


منبع این نوشته : منبع
دیگران ,اینکه ,حسود ,حسادت ,تمرکز ,زندگی ,شبکه‌های اجتماعی ,تمرکز کنید ,حسود نباشید ,توانید حسود